Jak w praktyce wykorzystać technologię w medycynie?

Sztuczna inteligencja, telemedycyna, innowacyjne urządzenie medyczne i wyzwania związane z jego rozwojem - o tym (ale nie tylko o tym) jest rozmowa, której gościnią jest dr Honorata Hafke-Dys - współtwórczyni StethoMe, czyli pierwszego domowego stetoskopu wyposażonego w moduł sztucznej inteligencji.


Posłuchaj 18 odcinka podcastu Idee Warte Poznania:

Podoba Ci się ten odcinek? Chcesz wesprzeć rozwój podcastu?


Postaw mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/ideewartepoznania


---


W tym odcinku dowiesz się:


Czym jest i jak działa StethoMe?


Jak działa inteligentny stetoskop? Jakie technologie wykorzystuje? Jaka jest geneza projektu i na ile finalny produkt różni się od pierwotnej wizji i czy są to znaczące różnice?


Jakie są najważniejsze kwestie związane z rozwojem innowacyjnego projektu medycznego wykorzystującego sztuczną inteligencję?

  • Finansowanie (czy było trudno zdobyć finansowanie na taki projekt?)

  • Rozwój hardware’u (budowa prototypu, później produkcja w większej skali - jakie były wyzwania i jakie można z nich lekcje wyciągnąć?)

  • Opracowanie algorytmów (w jaki sposób odbywał się proces opracowania algorytmów, jaka wiedza oraz “input” był do tego potrzebny?)

  • Zbieranie danych (w jaki sposób zespół StethoMe poradził sobie ze zbieraniem danych, czy było to duże wyzwanie, co zadecydowało o sukcesie?)

  • Certyfikacja (czym jest i ile trwa certyfikacja medyczna? czy musiała być ona prowadzona osobno osobno dla urządzenia i osobno dla algorytmów?)

  • Podejście lekarzy i pacjentów (czy lekarze chcieli współpracować, czy się nie bali, że inteligentny stetoskop może ich “zastąpić”, jakie było podejście pacjentów?)

  • Zarabianie na produkcie i rozwiązaniu (jaki model biznesowy ma StethoMe, jakie są rynki docelowe i co jest trudniejsze - samo tworzenie, czy też “sprzedawanie” tego typu innowcyjnego rozwiązania?)

Jak pandemia wpłynęła na rozwój StethoMe?


Można się domyślać, że cała sytuacja związana z pandemią wpłynęła pozytywnie na rozwój tego typu rozwiązań, - czy tak było w rzeczywistości?


Czy pandemia może trwale zmienić przyzwyczajenia zarówno jako lekarzy, jak i pacjentów, przez co będziemy coraz mocniej korzystać z tego typu rozwiązań?


Jak będzie wyglądać przyszłość rozwoju rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia?


Czy istnieje potencjał, aby rozwijać tego typu rozwiązania? Jakie bariery/wyzwania stoją przed rozwojem wykorzystania AI w zdrowiu - co się musi zmienić aby ten proces usprawnić/przyśpieszyć? Jak będzie wyglądać medycyna przyszłości i jaką rolę odegra w niej sztuczna inteligencja?


---


Słuchaj 18 odcinka podcastu na:

Jak technologia wpływa na sen?

Masz pomysł na odcinek podcastu? Napisz do mnie!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie