Czy sieć 5G napędzi rozwój technologiczny?

Sieć 5G podobnie jak drogi, tory kolejowe, linie energetyczne czy gazociągi jest strategicznie ważnym elementem infrastruktury. Elementem, który umożliwia błyskawiczne przesyłanie surowca przyszłości, czyli danych. Po co nam sieć 5G i rozwój jakich technologii może ona napędzić? Opowiada Filip Andrzejak w odcinku solowym.


Posłuchaj 12 odcinka podcastu Idee Warte Poznania:

Podoba Ci się ten odcinek? Chcesz wesprzeć rozwój podcastu?


Postaw mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/ideewartepoznania


---


Więcej na temat odcinka:


Czy potrzebujemy sieci 5G? Co ta technologia może zmienić w naszym życiu i funkcjonowaniu? I wreszcie dlaczego wokół tego tematu panuje tak ogromne zamieszanie komunikacyjne?

W dwunastym odcinku podcastu Idee Warte Poznania przyglądamy się problematyce rozbudowy sieci 5G w kontekście rozwoju takich obszarów jak internet rzeczy, automatyzacja fabryk, telemedycyna, inteligentna sieć energetyczna, czy też zapożyczanie mocy obliczeniowej.

Poruszone zostały też zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem czy kwestiami środowiskowymi, gospodarczymi oraz geopolitycznymi, bo wszystkie te obszary są istotne w dyskusji nad siecią 5G.

Dodatkowo, jeśli interesują Cię kwestie związane z bezpieczeństwem sieci 5G dla naszego życia i zdrowia, to sprawdź poniższe materiały:

Could Your Phone Hurt You? Electromagnetic Pollution

5G i telefony komórkowe - czy są dla nas zagrożeniem?


---


Słuchaj 12 odcinka podcastu na:

Jak technologia wpływa na sen?

Masz pomysł na odcinek podcastu? Napisz do mnie!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie